Велику популярність в аграрній сфері мають біологічні препарати для боротьби із шкідниками, вироблені на базі речовин та мікроорганізмів для покращення характеристик родючості грунту, повноцінного розвитку та росту сільськогосподарських культур.
Види біопрепаратів для захисту рослин
Класифікація таких засобів захисту рослин від шкідників робиться з урахуванням особливостей оброблюваного об’єкту:
- біофунгіциди мають склад з компонентами ефективної протидії сірій гнилі, борошнистій росі та іншим грибковим захворюванням;
- біокарициди призначені для знищення рослиноїдних кліщів;
- біогербіциди потрібні для видалення бур’янів з поверхні полів;
- біосектициди – оптимальний варіант успішної боротьби з комахами-паразитами;
- біонематоциди використовуються для знешкодження рослиноїдних нематодів завдяки вмісту спеціальної речовини в своєму складі;
- біородентициди – це відмінний варіант для захисту від гризунів.
За принципом дії поділ відбувається на продукцію для стимулювання фізіологічних процесів та підвищення врожайності рослин, засоби для приготування компостів, приліплювачі для оптимального контакту з поверхнею рослин.
Як біопрепарати покращають здоров’я рослин
Засоби натурального походження добре вправляються із завданням щодо знищення шкідників та грибків, але на відміну від хімічних препаратів не шкодять здоров’ю людей.
Позитивний вплив на рослини відображається в такій дії:
- грунтові інсектициди знищують шкідників, що живуть в землі, але не завдають шкоди дощовим черв’якам;
- стимулятори мають м’яку дію на садові насадження завдяки своєму натуральному складу, покращують рівень імунітету, стан мікрофлори грунту;
- біофунгіциди перешкоджають прогресу грибкових та бактеріальних захворювань.
Виробники пропонують нові розробки, які не втрачають своїх корисних властивостей при всьому діапазоні температур вище нульової позначки, не викликають звикання шкідників до них, як у випадку з хімічними аналогами.
Біопрепарати для овочів
Серед значного асортименту засобів біологічної боротьби зі шкідниками варто звернути увагу на декілька популярних препаратів, виготовлених спеціально для овочевих культур.
Актарофіт Ензим
Чудовий варіант ефективної протидії попелиці, плодожерці, колорадському жуку, павутинному кліщу для насаджень картоплі, баклажанів, томатів, огірків, перцю та інших овочевих культур.
Актофіт
Використання непатогенного грунтового грибка для створення природніх нейротоксинів дозволяє успішно проникати всередину тканин шкідників та викликати параліч їх нервової системи. Відмінний вибір для захисту овочів на закритому грунті та насаджень картоплі.
Антимедведка
Біопрепарат для овочів у вигляді гранул для знищення капустянки, дротяника, мурах та личинок хрущів.
Фітодоктор Лист
Дієва структура для запобігання розвитку великої кількості хвороб. Може застосовуватися для насаджень перцю, гарбузів, баклажанів, томатів.
Переваги використання біопрепаратів
Великий попит на такі засоби захисту рослин породжує питання – чому важливі біопрепарати та які переваги мають. Плюси використання можна визначити наступним чином:
- вибіркова дія стосовно окремих видів патогенів або шкідників без небезпеки для корисних різновидів;
- не має обмежень щодо застосування на всіх стадіях розвитку рослин;
- діюча речовина не накопичується в грунті, що позитивно впливає на оточуюче середовище;
- позитивний влив на біорізноманіття агроекосистем.
Сучасні біопрепарати у домашньому садівництві є важливими елементами комплексного захисту культурних рослин та значного підвищення їх врожайності.
Написати коментар