Поширений спосіб вирощування овочів у закритих від зовнішнього впливу зонах дозволяє отримати добрий урожай незалежно від примх погоди. Для популярної культури необхідно передбачити деякі нюанси – які сорти огірків краще для теплиці, знати особливості процесу відбору насіння, догляду за сходами, вибору найефективніших добрив
Як вибрати насіння огірків для теплиці
Дуже важливий для отримання рясного врожаю етап - це підбір хорошого насіння. Серед безлічі видів, рекомендованих для застосування в теплицях, можна виділити гібридне і сортове насіння.
Відмінності між ними полягають у наступному:
- Сортові зразки хороші тим, що крім відмінного врожаю мають властивість зберігати батьківські показники. Вони можуть повторно використовуватися для посадки, Однак через кожні 3-5 років їх необхідно оновлювати.
- Гібридні насіння огірків виводяться селекціонерами для покращення характеристик базових сортів та несприйнятливості до різним хворобам. краще не користуватися посівним матеріалом, зібраним із гібридів. Він не здатний до збереження властивостей батьківських рослин.
За способом запилення є два основних типи огірків. Бджолозапильні сорти більше підійдуть для посадки на відкритому ґрунті, адже процес запилення для них робиться комахами. А ось самозапильні насіння огірків – це універсальний варіант, який добрий і на закритому, і на відкритому ґрунті. Наявність матки і тичинки в кожній з квіток уможливлює самозапилення.
Для теплиць найкращим вибором будуть гібридні самозапильні сорти, які послужать міцною основою для отримання врожаю.
Рекомендована технологія вирощування огірків у закритому ґрунті
Щоб досягти бажаного результату, слід ознайомитися з головними правилами та деякими агрономічними прийомами.
Насамперед, потрібно визначитися, коли можна садити огірки насінням у теплицю. Все залежить від того, чи створено відповідні умови. Оптимальним вважається період від середини лютого до першої декади березня. Точніший термін безпосередньо зумовлений показниками освітлення та температури.
Як приготувати насіння огірків для посадки в теплицю?
Процес підготовки починається з визначення показників схожості матеріалу. Найпоширеніший метод – застосування соляного розчину. Концентрація складає 10 г солі на склянку води. Засипаємо насіння в розчин і відокремлюємо спливли від осіли на дно. Тяжкіші екземпляри, що випали в осад, дадуть кращі сходи.
Далі насіння огірків, придатні до посадки, обробляються марганцовим розчином.
Вирощування розсади
Заключний етап підготовки може відбуватися двома способами:
- Прямий висів у спеціальні касети або горщики.
- Посів з подальшим пікіровкою.
Глибина закладення стандартна - від 1 до 2 см. При цьому не забуваємо, що субстрат повинен прогріватися не менше, ніж до 24-25°С. Після того, як близько третини насіння дадуть сходи, можна знизити температурний режим до 19-20 градусів. А ось вологість не повинна опускатися нижче за відмітку в 80-90%.
Зимовий період не завжди забезпечує паростки достатньою кількістю світла. Тому слід заздалегідь подбати про додаткове висвітлення.
Вимоги до режиму температури та поливу
Вологолюбна культура потребує регулярного рівномірного поливу теплою водою. Але важливо не допустити надмірної зволоженості, адже це спровокує утворення грибкових захворювань. Нормальний вміст води визначається досить легко. Потрібно стиснути грудку ґрунту в руці, при надлишку вологи грунт не розсипається і злипається в щільну структуру.
Як вирощувати огірки в теплиці за параметрами температури? Слід забезпечити стабільне тепло вдень на рівні 25°. А вночі близько 17-18. Але й перегрів не слід допускати. Важливе значення також має наявність хорошої вентиляції.
Добрива для огірків у теплиці
Ретельний вибір добрив дозволить забезпечити потреби рослин у поживних речовинах. Застосування органіки у вигляді компосту та перегною покращить структуру ґрунту, але викличе труднощі з точним визначенням кількості корисної речовини на одиницю площі.
Мінеральні добрива для огірків належним чином зможуть забезпечити паростки повним набором необхідних інгредієнтів всіх стадіях вегетації. При цьому важливо враховувати такі нюанси:
- азотні компоненти сприяють активному зростання першому етапі вегетації;
- калій і фосфор найбільше потрібні під час цвітіння;
- позакоренева підживлення відбувається кілька разів на протягом усього вегетаційного період.
Досвідчені городники та агрономи рекомендують використовувати такі прийоми, як установка сітки в теплиці для огірків. За рахунок цього рослини утримуються у вертикальному положенні, отримують більше світла, а збирання врожаю значно полегшується.
Також позитивно впливає формування рослин проведення пасинкування. Видаляючи зайві стебла, вдається раціональніше витрачати поживні речовини.
Виконання наведених рекомендацій допоможе отримати рясний та якісний урожай.
Написати коментар