Препарати для повноцінного захисту всіх видів рослин та їх лікування від грибкових та інших захворювань – це фунгіциди з вмістом діючої речовини для позитивного впливу на певну культуру.
Ефективні засоби проти грибкових захворювань
Хімічні фунгіциди належать до препаратів, які є своєрідною «отруйною» речовину для більшості видів грибків та бактерій. Високий рівень агресивності та деяка токсичність потребують чіткого виконання вимог стосовно додержання часових проміжків між їх використанням.
Головні поради щодо безпечного використання фунгіцидів стосуються ретельного вибору за параметрами діючої речовини:
- бензимідазоли, наприклад, Вінцит та Фундазол, потрібні для успішного захисту від борошнистої роси, снігової плісняви, фомазу, парші;
- триазоли використовуються проти випадків іржі, гнилі та борошнистої роси – це препарати Альто, Топаз, Скор;
- карбамати, такі як Превікур, Топсін-М, ефективні в протидії майже всім видам грибкових патогенів;
- стробілурини – це надійний захист від мілдью, чорної плямистості, фітофторозу завдяки властивостям Кабріо та Квадріс;
- діпіокарбамати (Мільго, Хорус та ін.) запобігають утворенню борошнистої роси.
Повний контроль всього спектру патогенів досягається завдяки профілактичній дії пірімідінамінів, серед яких популярністю користується Ридоміл Голд.
Біологічні фунгіциди
Мова йде про препарати з вмістом живих активних мікроорганізмів. Найбільш поширеними серед садівників є декілька різновидів біологічних фунгіцидів.
З використанням бактерій
В складі ФітоДоктор Лист, Фітоспорину та аналогічних засобах використовуються бактерії, здатні аиробляти речовини для запобігання проявів парші, кореневої гнилі, фітофлору, іржі. Також треба відзначити ефективну профілактику проти появи грибкових утворень на рослинах, сірої гнилі на ягідних та фруктових культурах.
Біологічні фунгіциди з вмістом грибів
Триходермін та дуже популярний серед садівників і городників Нематодос успішно пригнічують розмноження фітопатогенів. Ці засоби є гарним вибором для боротьби з черв’яками в зоні кореневої системи та стебел.
Комбіновані препарати
Оптимальний зразок поєднання профілактичних та лікувальних властивостей грибів і бактерій – це МікоХелп, який досить ефективний при потребі запобігти розвитку хвороб та забезпечити здоровий врожай.
Вплив фунгіцидів на екосистему
В першу чергу варто відзначити такий факт – як і будь-які інші ліки, подібні препарати крім оздоровлення грунту та знищення збудників хвороб, можуть нанести шкоду довкіллю. Тому важливо дотримуватись затверджених протоколів внесення, дуже ретельно та відповідально підбирати фунгіцид для своєї ділянки.
Одним з головних критеріїв правильного застосування є додержання певних термінів між внесенням препаратів і чіткого дозування з розрахунку на одиницю оброблюваної площі. В такому випадку відбувається навіть покращення екосистеми через усунення токсичної дії збудників грибкових захворювань на рослинах.
Фунгіциди та їх роль у органічному землеробстві є одним з головних факторів профілактичної та лікувальної дії стосовно шкідників сільськогосподарських культур, декоративних насаджень, плодових кущів та дерев. Виконання вимог техніки безпеки та протокольних нормативів буде гарантією того, що препарати не завдадуть шкоди ні довкіллю, ні здоров’ю людей.
Використання фунгіцидів не має альтернативного вирішення завдань по отриманню гарного врожаю та забезпечення людей якісними продуктами харчування.
Написати коментар